![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 8985162
*
nr 898 5162
Ljusstakar
1 par + 1, pläter, höjd: 21 + 26
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juni 2014
kl 19:58:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 18:15:58
1
Vinnande bud
1/6 12:46:52
2
300 kr
1/6 12:48:41
2
400 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6027 Ljusstakar
Ett par, silver, otydliga stämplar. Höjd: 23 cm, v..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:11
-
5179 Ljusstake
Tidigt 1900-tal, Glas, Dekor i form av sjöjungfru...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:28
*
Ljusstakar
nr 898 5162
Ljusstakar
1 par + 1, pläter, höjd: 21 + 26
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 18:15:58 | 1 | Vinnande bud |
1/6 12:46:52 | 2 | 300 kr |
1/6 12:48:41 | 2 | 400 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6027 Ljusstakar
Ett par, silver, otydliga stämplar. Höjd: 23 cm, v..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:11 -
5179 Ljusstake
Tidigt 1900-tal, Glas, Dekor i form av sjöjungfru...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:28